• +90 536 256 3 848 | +90 542 621 7 172
  •     

Dijital Reklamlar

Dijital pazarlamacıların günümüzde kullandığı terimlerden birisidir. Display reklama banner reklamda diyebiliriz. Bu reklam çeşidi ile website, uygulamalarda ürününüzü hizmetinizi bannerınızla daha çok kişiye ulaştırabilir ve satışa dönüştürebilirsiniz.

Hedef kitleye tam isabetli reklama çıkmak isteyen şirketler için bu reklam biçimi son derece önemli olabilir. İyi bir mecra, iyi bir zamanlama, iyi bir display reklam, iyi bir hedef kitle seçerseniz çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Display reklamlarında genellikle deneme yanılma yöntemi ile sonuç alabilirsiniz. Belirlediğiniz sitelere reklam verirken uygun hedefleme, uygun zamanlama seçmeye önem veriniz.

Display reklamın avantajları;
Marka bilinirliğini arttırır, satışı arttırır.
Doğru mecra seçiminde çok iyi dönüşler alabilirsiniz.
Görsel ve satışa yönelik display türleri ile satışı arttırabilirsiniz.
Doğru display reklamı seçerseniz çok iyi dönüşler alabilirsiniz.
Farklı display reklamlarıyla farklı kitlelere çok iyi sunum yapabilirsiniz.

Display reklam modelleri nelerdir?
Rollover tipi model : Faremiz ile alanın üzerine geldiğimizde aşağı veya yukarı açılan banner modelidir.
Expandable tipi model : Rollover tipi modellere benzer. Bunlar isteğe bağlı olarak farklı yönlere açılan banner modelleridir. (Aşağı, yukarı, sağa, sola)
Floating Advertising tipi model : Web sitesi açıldığında karşımıza çıkan, bazenleri 5-10 saniye beklediğimiz, bazenleri de kapat butonuyla kapattığımız banner modelidir.
Advertising Conver tipi model: Biraz floating banner tipine benzeyen reklam modelinde adındanda anlaşılacağı gibi banner üzerine gelindiğinde büyüyen ekranı kaplayan, ve üzerinden mouse çektiğimizde köşeye doğru küçülen banner modelidir.
Sticky tipi model : Web sitesinin sağ ve solunda site aşağı ve yukarı hareket edilsede yerinde sabit duran banner modelidir.
Page Skin tipi model: Sayfa giydirme denilen bu reklam modelinde sitenin üst kısmında arka planda kalacak şekilde yer alan banner modelidir.
Interstitial tipi model: Web sitesinde bir sayfadan diğer sayfaya geçişte çıkan banner tipidir.
Okunma Sayısı: 2206   |   Güncelleme Tarihi: 21.04.2017    Sayfayı Yazdır
Etiketler:
dijital, outdoor, promosyon, anahtarlık, ajanda, kalem, firma, kurumsal, kimlik, logo, type, tasarım, kartvizit, antetli, zarf, firma, dia, insert, broşür, katalgo, elilanı, afiş, fotoğraf, bilboard, display,
  • AJANS R | Reklam, Danışmanlık, Organizasyon
  • İzmir Caddesi No : 22/30 Kızılay
  • +90 536 256 3 848 | +90 542 621 7 172 | bilgi@ajansr.com
Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik Ajans R tarafından sağlanmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz, kaynak gösterilerek iktibas edilemez. © 2016
Ajans R - Resul ÖZSARAY